Oszczędności i lepsze wyniki finansowe – Private Cloud

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, po co mają wynajmować chmurę i żądać od usługodawcy zabezpieczeń, skoro mogą stworzyć własne data center i zapewnić mu taką ochronę, jaką uznają za stosowną?

Odpowiedzi jest kilka. Pierwsza: brak konieczności ponoszenia wydatków na sprzęt. Można w ten sposób uniknąć dużych inwestycji, które jednorazowo obciążają bilans finansowy firmy. Alternatywą jest finansowanie zewnętrzne, którego koszt trzeba jednak ponieść. Zamiast tego firma płaci za usługę. Taki stały wydatek znacznie ułatwia planowanie budżetu przedsiębiorstwa.

– Koszty zakupu zaawansowanego technologicznie sprzętu są ogromne. Można je ponosić samemu, można również ten wydatek scedować na Comarch. My mamy zupełnie inne relacje z takim producentem, jak IBM niż firma, która dokonuje ograniczonych zakupów raz na kilka lat. Poza tym, część rozwiązań sprzętowych czy software’owych służy kilku naszym klientom, dlatego te koszty są rozdzielone na kilka firm. Podobnie z kosztami zatrudnienia specjalistów. Z tych powodów prywatna chmura jest tańsza – wyjaśnia Marcin Trzaskowski.

Kolejnym argumentem jest skalowalność usługi chmury prywatnej. Przedsiębiorca musi nabyć sprzęt, który zaspokoi jego maksymalne wymagania pod względem pojemności przechowywania danych, jak i mocy obliczeniowej. W sytuacji, gdy zapotrzebowanie jest sezonowe lub zachodzi potrzeba wykonania np. testów, moc okaże się niewystarczająca. Jeśli firma ma zasoby na takie scenariusze, to z kolei oznacza, że zainwestowała w sprzęt, który nie jest przez większość czasu optymalnie wykorzystywany.

Decydując się na rozwiązanie chmurowe, przedsiębiorstwo może u swojego usługodawcy korzystać z jednego – lub kilku jednocześnie – najnowocześniejszych rozwiązań IBM.

Systemy IBM Storwize 

  • Systemy z rodziny IBM Storwize zbudowane są w oparciu o oprogramowanie IBM Spectrum Virtualize i charakteryzują się niezwykle wysoką wartością, wydajnością i unikalnymi możliwościami
    w dziedzinie wirtualizacji. Uzyskują współczynniki kompresji danych sięgające nawet 5:1, przez co pozwalają na pełne wykorzystanie dostępnej pamięci masowej i ograniczają zapotrzebowanie na dodatkową pojemność w przyszłości.

Pakiet IBM Spectrum Storage Suite

  • zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich produktów z rodziny oprogramowania IBM Spectrum Storage, przy czym opłaty licencyjne naliczane są według płaskiej stawki za terabajt. Taka struktura opłat jest przejrzysta i przewidywalna niezależnie od wzrostu obsługiwanej pojemności. Pakiet skonstruowany z uwzględnieniem faktu, że potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie przechowywania danych będą się z czasem zmieniać. Stanowi znakomite rozwiązanie dla organizacji, które dopiero zaczynają wdrażać pamięć masową zdefiniowaną programowo, a także dla tych, które posiadają już stabilne infrastruktury, ale muszą zwiększyć ich potencjał.