Bezpieczeństwo w chmurze prywatnej

bezpieczeństwo w chmurze prywatnej

Usługi private cloud charakteryzują się również tym, że ich dostawca może zadbać o bezpieczeństwo na każdym poziomie. Ważnym elementem jest kopia zapasowa danych i rozwiązania Disaster Recovery, o których sprawne funkcjonowanie dbają specjaliści. W razie awarii, możliwe jest szybkie przełączenie do zapasowego data center, do którego dane z podstawowego były na bieżąco replikowane.

– Nawet poważna awaria sprzętowa podstawowego systemu produkcyjnego może być dla klienta odczuwana jako chwilowa przerwa w usłudze – zapewnia Marcin Trzaskowski. – A ciągłość funkcjonowania dla dużych instytucji finansowych jest krytycznym elementem biznesu.

Elastyczność usługi prywatnej chmury polega nie tylko na tym, że można skalować zasoby, ale również dostosowywać poziom bezpieczeństwa (i cenę za tę usługę) do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa. Nie każda firma potrzebuje takich zabezpieczeń, jak instytucja finansowa. Bardzo wiele zależy od tego, jakiego rodzaju dane w chmurze przetwarza.

Elementem podnoszącym bezpieczeństwo przechowywania danych jest najbardziej niezawodna platforma IBM Power wraz z systemem operacyjnym AIX. Bezpieczeństwo danych w środowiskach rozproszonych geograficznie, gdzie ważne jest kompleksowe zarządzanie kluczami, zapewniają również magazyny pamięci IBM i Cloud Object Storage.

Decydując się na rozwiązanie chmurowe, przedsiębiorstwo może u swojego usługodawcy korzystać z jednego – lub kilku jednocześnie – najnowocześniejszych rozwiązań IBM.

Pamięci masowe IBM DS8880

  • Nowej generacji nawet dwukrotnie skracają czas oczekiwania na odpowiedź aplikacji. Można dzięki nim uzyskać nieprzerwany dostęp do danych i aplikacji w trybie 24×7. Integracja z serwerami IBM z Systems i IBM Power Systems otwiera drogę do budowy efektywnych środowisk analitycznych i chmury.

IBM FlashSystem 

  • To platformy z pamięcią masową zrealizowaną
    w całości w technologii flash. Zostały opracowane
    z myślą o wysokiej wydajności, niezawodności, ekonomicznym zarządzaniu danymi i zapotrzebowaniach na pamięć masową zdefiniowaną programowo.